Partners

Partners and donors:

 

logo       Volkshilfe Solidarität

 

logo  Austrian Development Cooperation

 

caritas        Caritas St. Pölten

 

kka_logo4c     Kultur Kontakt Austria

 

worldvision.brandmaster     World Vision

 

UNdp       UNDP

 

unwomen-logo-blue-transparentbackground-en       UN Women

 

Unicef_logo-2      UNICEF

 

download (1)      European Union

 

aweden      Sweden Embassy

 

Logo_OSFA-300x161        OSFA Foundation

 

mq1.jpg       REC Albania

 

Cuty of viewa logo cdc        City of Vienna

 

gizlogo-unternehmen-de-rgb-72 Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit

 

SavetheChildren        Save the children Albania

 

logo_koop   German Cooperation Deutsche Zusammenarbeit

 

rsz_weber_logo (1)             Western Balkans Enabling Project for Civil Society Monitoring of PAR

 

sK5keF3b_400x400          Institute for Democracy and Mediation

 

download (1)       Bread for the World

 

eed       Evangelischer Entwicklungsdienst

 

download (2)       Ministry of Agriculture, Rural Development and Water Administration

 

       Ministry of Health and Social Protection

 

small_logo_mk_bardh_e_zi_small     Ministry of Culture

 

images     Ministry of Education, Sport and Youth

 

Logo3             Human Rights in Democracy

 

sakt              Albanian National Training and Technical Assistance Resource Center

 

logo                  Municipalities of Tirana

 

bashkia                  Municipalities of Durrës

 

bashkia_puke_logo                  Municipalities of Pukë

 

Municipalities of  Shkodra, Lezha, Elbasan, Burrel, Korcë, Sarandë
Prefectures of Tirana, Durrës, Lezha, Shkodra
The Mechanism Network against Domestic Violence
Network of Environmental Services- SENIOR- A
Free and Fair Elections and Sustainable Democracy Coalition
The Promotion of Women and Youth in Politics Coalition
Gender Agenda Network for Rural Development in the Balkans
The Global Network of Innovative Campaigns against Gender Based Violence
Task Force on Gender Platform
European Network Against Racism and Discrimination
The Global Network of Youth in Service of the Community
State Universities of Social Sciences in Tirana and Durrës
Polis University
Academics of social sciences and law[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook feed

1 week ago

Albanian Community Centre - Qendra Komunitare

Rrjeti QZHK #Sotperteardhmen duke ju uruar nje vit te mbare 2021 , eshte prane jush me sherbime te specializuara, profesioniste e specialiste te fushes, (Y)

"Të gjithë bashkë mund tia dalim për të adresuar dhunën në familje ☀️ jo vetem në kuadër të #16ditëvetëtëaktivizmit kunder dhunes me Bazë Gjinore 🚻 por cdo dite .‼️

Le të vijojmë të ndërmarrim veprime përtej ditëve portokalli!
#OrangeTheWorld.
#Dëgjo
#Beso
#Mbështet
#OrangeTheWorld
#bejeBotenPortokalli
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 week ago

Albanian Community Centre - Qendra Komunitare

📍 Kengetari i njohur, Aurel Thellimi ,Ambasador i vullnetit të mirë për barazinë gjinore,ne kete fillim te vitit 2021, kontribuon si figure e stereotip pozitiv ne skene, duke kenduar, 🎤si dhe ne daljet e tij ne publik e ne media🎧.
📍Por edhe sot ndan me ne nje moment familjar te jetes ne çift,👨‍👩‍👧 se si se bashku me shoqen e tij te jetes ne këtë kohë të vështirë pandemie,kalojne kohe cilesore nepermjet sportit ne kodrat e liqenit⛹️‍♀️
📍 Pandemia globale COVID-19 🦠 shkaktoi krizë të strukturave sociale e mirëqenies së individit si dhe vuri në sprovë marrëdheniet në familje, duke thelluar në menyrë drastike pabarazitë ekzistuese, nën stresin e riskut për jetën, sidomos duke e ngarkuar akoma më shumë gruan ne punën brenda familjes.😷🚻
🙏Shpresojmë që cdo burrë e grua, ta gjejë veten në këtë marrëdhenie të shëndetshme 👍
#degjo #Beso #Mbeshtet
🤝 UNDP Albania
🤝 Qendra Komunitare "Sot Per Te Ardhmen"
👍 Aurel Thellimi 🙏
... See MoreSee Less

View on Facebook

Promo Spots