Lajme

THIRRJE PËR APLIKIM për BOOTCAMP “Shpërthe idetë”

  THIRRJE PËR APLIKIM për BOOTCAMP “Shpërthe idetë” Thirrja për aplikime hapet për të gjithë të rinjtë të moshës 19 – 25 vjeç, të cilët nuk kanë mjaftueshëm mundësi ekonomike, mbështetje apo njohuri për të çuar përpara ëndrrën për të filluar..

  >>>

  Facebook feed

  📌Si funksionon Mekanizmi i Referimit te Rasteve te Dhunes ne Familje.
  📌 Informohu, ndergjegjesohu,📢 jeto nje jete pa dhune ne nje familje te shendetshme 👩‍👩‍👧‍👦🏡
  👉Nese perjeton dhune, mos hezito , raporto, denonco (Y)
  👉#Sotperteardhmen eshte prane jush me keshillim psikologjik, ligjor e me tej,
  ☎️Telefono telefonin falas 08009888
  📞 linjen kombetare 116/17Dy vjet nga nisja e programit të përbashkët të OKB-së kundër dhunës ndaj grave, pothuajse të gjitha bashkitë në 🇦🇱 kanë një mekanizëm të dedikuar për të mbrojtur dhe mbështetur të mbijetuarat e dhunës në familje dhe dhunës me bazë gjinore.

  Forcimi dhe ngritja e kapaciteteve të tyre është një nga qëllimet e këtij programi që po zbatojmë së bashku me UNDP Albania dhe UNFPA Albania, me fonde nga qeveria e Suedisë.

  ow.ly/AcwD30q86SE

  Embassy of Sweden in Tirana
  United Nations Albania
  ... See MoreSee Less

  View on Facebook

  🌨 Ne ditet e acarta te janarit,❄️☃️ nese shkoni ne Alpet e Shqiperise per nje fundjave, do ju sygjerojme te ndalonin ne Tamare.
  👉Tamara destinacion fantastik per t'e pushuar, oaz ne mes Alpeve!.
  👉Nepermjet nje cikli videosh mbeshtetur nga Giz Albania, ju prezantojme me disa destinacione, banore te malesive qe ju japin sherbime te ndryshme ne guest house, guida malore, bar e restorante etj qe te kaloni pushime te sigurta e te kenaqshme (Y)
  👉si dhe direkt me Highlanders, bijte e maleve, qe do takoni .
  Ky eshte Ndue Bunjaj qe ju sherben pije tradicionale prodhuar nga bimesia e Alpeve .
  🤝 GIZ Albania
  🤝 Sustainable Rural Development
  🤝 Qendra Komunitare "Sot Per Te Ardhmen"
  🤝 Bashkia Malësi e Madhe
  ... See MoreSee Less

  View on Facebook

  Spote Promocionale